piątek, 21 kwietnia 2017

WSZYSTKO MA SWÓJ POCZĄTEK

     Mam na imię Magda. Jestem dyplomowaną humanistką. Znam się na ludziach. Doskonale wiem, jakie mamy – my, kobiety – cielesne potrzeby i pragnienia. Mimo że jesteśmy różne, zawsze chcemy wyglądać pięknie (a w pewnym wieku pięknie i młodo ☺). I tak właśnie narodził się mój pomysł na blog Cała w blasku. Tuż po 28. urodzinach postanowiłam podzielić się z Wami odkryciem, które sprawiło, że moja cera nabrała blasku i bez większych ingerencji zachowuje swoją młodość. 

     Codziennie w internecie, w telewizji i w prasie, chcąc nie chcąc, natrafiamy na zdjęcia celebrytek – idolek pań i panów. Mam wrażenie, że zarówno amerykańskie, jak i europejskie media od pewnego czasu promują dziewczyny i kobiety, które dążą do (nie wiadomo jakiego) ideału przy pomocy botoksu i chirurga plastycznego. Próbowałam zrozumieć ten trend. Jednak trudno jest mi pojąć sens zabiegów „upiększających”, prowadzących do tego, że kobiety, które się im poddają, wyglądają tak samo...brzydko. Poniżej prezentuję dwie kobiety. Pierwsza to – dobrze wszystkim znana – Kylie Jenner. Jak podaje Wikipedia: 19-letnia, amerykańska gwiazda programów reality show, modelka, celebrytka.
A post shared by Kylie (@kyliejenner) on
    Nie neguję medycyny estetycznej, ale uważam, że jej pozytywne założenia są wykorzystywane – w większości przypadków – w złym celu. Druga prezentowana przeze mnie kobieta to Kim Sa-ran – koreańska aktorka, która ma...39 lat! (Kim Sa-rang obecnie ma 39 lat, ale na poniższym zdjęciu jeszcze 38 ☺).


    Tak oto przyglądając się światu, doszłam do wniosku, że utożsamiam się z naturalną, kobiecą urodą. A sposób na dążenie do ideału, w który szczerze mogę uwierzyć, nie znajduje się ani w Ameryce, ani w Europie, tylko w Azji, w Korei Południowej. To właśnie tam kobiety stawiają na naturalny wygląd. Od najmłodszych lat są uczone przez swoje matki, jak obchodzić się z cerą, aby była nieskazitelnie gładka, promienna i długo młoda. Ten sekret tkwi nie w makijażu, a w pielęgnacji: w oczyszczaniu i w nawilżaniu. Na moim blogu zdradzę Ci tajemnicę, jak przeniosłam te koreańskie mądrości na nasze polskie realia i jak bardzo jestem z tego powodu...cała w blasku!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz.